Senden Önce Ben - Film Keşfi

      

Senden Önce Ben filmi hakkında bilgiler


       Senden Önce Ben (Me Before You)  Jojo Moyes'in yazdığı harika kitaplardan biri. 5 Ocak 2012 ilk yayınlanma tarihidir. Motosiklet kazasıyla hayatı değişen Will ve bir anda Will'in hayatına giren Clark'ın hikayesini anlatıyor. Kitap oldukça sürükleyici, okurken ağlamadan durmak ise çok zor. Kitap seri olarak Senden Önce Ben, Senden Sonra Ben, Sonsuza Dek Sen şeklinde devam edip son buluyor. Kitaptan değil de filminden söz edeceğim size. 


Senden Önce Ben filmi hakkında bilgiler


        17 Haziran 2016 ülkemizde gösterime girdi. Romantik- komedi ve drama türünde film seviyorsanız bu film tam size göre. Başrollerinde Emilia Clarke, Sam Claflin oynamıştır. Oyuncuların birbirlerine ve role uyumları çok iyi olmuş ve seyirciye yansımış. Yönetmenliğini tiyatro yönetmeni olan Thea Sharrock yapmış. Bence filmi mükemmel çekmiş ve yönetmiş.  1 saat 50 dakikanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz filmi izlerken, bittiği zaman üzülüyorsunuz.  Bence kitaptan uyarlamalarda en iyi olan filmlerden biri. Senaryoyu Michael Weber ve Scott Neustadter yazmıştır. Mükemmel müzikleri ise Ed Sheeran'a aittir.  Müzikler sahnelere çok iyi uymuş ve filmi izledikten sonra da aklınızda kalıyor ve dinlemek istiyorsunuz. Kurgusu muhteşem.  Kamera arkası görüntüleri de oldukça eğlenceli, oyuncular film çekilirken çok eğlenmiş.


        Sam Claflin bu role hazırlanırken 18 kilodan fazla vermiş. İngiltere'de çekilmiştir. Başrollerinde oynayan Emilia Clarke'ı Game Of Thrones dizisini seyredenler hatırlayacaktır (Khaleesi) Sam Claflin'i ise Açlık Oyunları'ndan.  Kitaptaki karakter ismiyle oyuncunun adının benzer olduğunu fark etmişsinizdir. Kitaptaki isim Louisa Clark, oyuncunun adı Emilia Clarke.  Benim hoşuma giden detayların başında geliyor ve çok tatlı olmuş bence. Emilia Clarke'ın mimikleri filmde olması gerektiği gibi olmuş, bana göre abartılı değil. Yüzündeki ifadeler filmin duygusunu izleyiciye veriyor.  Kostümlere bayıldım, Emilia Clarke'ın giydiği kırmızı elbiseyi söylememe gerek yok sanırım, ayrıca ayakkabıları, şemsiyesi çook güzeldi.  Filmde kullanılan ev de konuya oldukça uygun olmuş. 

       Kamera arkasından ve çekimlerden birkaç fotoğraf 😊😍🎦


Senden Önce Ben filmiyle ilgili bilgiler

Senden Önce Ben filmiyle ilgili bilgiler

Senden Önce Ben filmiyle ilgili bilgiler

Senden Önce Ben filmiyle ilgili bilgiler


         Filmde çekilip koyulmayan sahneleri sizinle paylaşmak istiyorum.  Montajda atılan sahneler var. Kitaptaki sayfa sayısı fazla olunca her sahneyi filme yansıtmaları imkansız. Yine de acaba süresi biraz daha uzun olsaydı sahneler atılmasa mıydı diye düşünüyorum. Hep söylediğim cümle; kitabı okumadan filmi seyretmeyin. Okuduktan sonra sahneleri daha bir bütün halinde anlayacaksınız. Filmi seyrettikten sonra kitabı tekrar okumak isteyebilirsiniz hatta.


                                ''Dünyaya bir kez geliyorsun. Hayatı dolu dolu yaşamak senin görevin.''


''Küçükken en sevdiğim kıyafetim yaban arısı taytımdı.
Yaban arısı taytı mı?
Siyah ve sarı çizgileri vardı.
Aman Tanrım!
Bir şeyi o kadar çok sevmedin mi hiç?
Sevdim.''


"Ben sadece kırmızılı elbiseli bir kızla konsere giden adam olmak istiyorum."

Filmin en güzel ve en sevdiğim repliğiyle yazımı bitiriyorum😊

''Bazen sabahları uyanmak istememin tek nedeni sen oluyorsun...''Keyifli film keşifleri dilerim😊

Yorum Gönder

44 Yorumlar
 1. Filmi seyretmeyeceğim, kitabı da okumayacağım ama iki yazını da çoookkkk keyifle okuduğumu söylemeden de geçemeyeceğim. Yaz güneşinin ennn sabah halinde enfes bir okuma oldu benim için. Gençlikten yansıyan heyecan, keyif ve lezzet bulaştı -kelimelerinden- çünkü bana da. Teşekkürler yani...:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim:))) Kitap ve film konusunda tabii ki tercih sizin:))) Yazımı beğenmenize çok sevindim:) Yazımdan yansıyan tatlı hisler mutlu etti beni, çok tatlı yorumunuz, teşekkür ederim:)

   Sil
 2. Kitabı okumadım, filmi de izlemedim ama ejderyaların anası hatırına izleyebilirim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim:))) Kitabı çok seviyorum ve kesinlikle tavsiye ederim:) Film zaten efsane:)))

   Sil
 3. Çok sevmiştim ben de bu filmi, kitabından daha güzel, harika anlatmışsınız gerçekten elinize sağlık:.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim:))) Film çok güzel değil mi? Benim de en sevdiğim film, beğenmenize çok mutlu oldum:)))

   Sil
 4. Filmini de kitabını da sevmiştim. Ama aradan baya zaman geçti. Şu an aklımda sadece bana hissettirdiği hoş his var. Yazınla da biraz içeriğini hatırladım tabi. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumun için çok teşekkür ederim:))) Kitabı çok severek okumuştum, filmi de gerçekten çok güzel:))) Dediğin gibi hoş bir his bırakıyor:)))

   Sil
 5. Kitabını okumadım ama filmini çok severek izlemiştim canım :)
  Konusunu çok sevmiştim ve çifti birbirine çok yakıştırmıştım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumun için çok teşekkür ederim:))) Kitabını da kesinlikle tavsiye ederim:))) Film zaten benim için efsane, ben de çok yakıştırdım çifti, çok tatlılardı, aynı düşüncedeyim seninle :))))

   Sil
 6. Bu filmi sinemada arkadaşımla izlediğim için benim için özeldir. Sam Claflin'in en yakışıklı hâli bu filmde bence. Onu izlemeye doyamamıştım :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumun için çok teşekkür ederim:))) Yaa sinemada izlemek çok daha güzeldir bu filmi:))) Sam Claflin gerçekten çok hoş bu filmde, Emilia Clarke da ayrı güzel, sempatik bir kadın:))) İkisini de çok severim:))))

   Sil
 7. Kitabı okumadım, filmi de izlemedim ne yazık ki.. Ama film izlemeye daha yatkın bir yapım var:) Sanırım filmi izlerim bu güzel tanıtım sonrası:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim:))) Filmi tavsiye ederim, seversiniz diye düşünüyorum:))) Yazımı beğenmenize mutlu oldum:)))

   Sil
 8. Güzel filme benziyor gerçekten... Bak bunu kesin izlerim...
  Ben önce filme bakayım beğenirsem kitabını alacağım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumun için çok teşekkür ederim:))) Film çok çok güzel, kesinlikle tavsiye ederim:))) Kitap da çok güzel:))) Filmi de kitabı da fazlasıyla tavsiye ediyorum:))))

   Sil
 9. Ününü çok duymuştum ama kitabını okuyamadım, filmini de maalesef bir türlü izleyemedim. Netflix veya Disney'e filan gelirse diye bekliyorum:)))Çok güzel bir tanıtım olmuş. Elinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim:))) Bence seversiniz, izleyin derim:))) Film sitelerinde de çok rahatlıkla bulabilirsiniz:))) Yazımı beğenmenize çok mutlu oldum:)))

   Sil
 10. Filmini 2 kere izledim. Romantızm sevenler için izlenmeli ve kesinlikle okunmalı diye düşünüyorum. Oyuncuları da filme çok yakıştırıyorum tabii Emilia Clarke'n bu kadar mimik oynatması kaşlarıyla konuşması beni film boyunca dikkatimi dağıtsa da güzel bir filmdi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim:))) Film de kitap da çok güzel, kesinlikle tavsiye ederim. Ben mimiklerini abartılı bulmadım, film görecelidir, kişiden kişiye değişir. Oyuncuların arasındaki uyum çok iyiydi kesinlikle.

   Sil
 11. Hem kitabı hem de filmi çok güzeldi... 💜💜💜

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumun için çok teşekkür ederim:))) Kesinlikle dediğine katılıyorum, çoook seviyorum kitabı da filmi de:))))

   Sil
 12. Ne zamandır oturup da film izlemediğimi fark ettim bu yazınızı görünce. :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim:))) O zaman güzel bir öneri olabilir:))) Bazen bazı şeyleri unutuyoruz ya da vakit ayıramıyoruz diyebilirim:)

   Sil
  2. İnşallah yakın zamanda yazabilirim:)))

   Sil
 13. Çok duymuştum ama henüz izlemedim.Çok güzel bir anlatım olmuş😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumun için çok teşekkür ederim:))) Kesinlikle izlemeni tavsiye ederim:))) Beğenmene çok sevindim:))) Yorumuna geç cevap verdiğim için özür dilerim...

   Sil
 14. Ben filmi izlemiştim, çok tatlı ve güzeldi :) Güzel bir şekilde tanıtmışsın, kamera arkası fotoğraflar ve alıntılar hoş olmuş, eline sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumun için çok teşekkür ederim:))) Kesinlikle çok tatlı bir film, en sevdiğim film:))) Yazımı beğenmene sevindim:))) Yorumuna geç cevap verdiğim için özür dilerim...

   Sil
 15. Yeni bir yazı var mi diye bakmıştım canım, öpüyorum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çoook tatlısın:)))) Kocaman öpüyorum ben de:))))))))))

   Sil
 16. güzel müzikler ve iyi bir hikaye gibi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumun için çok teşekkür ederim:))) Hikaye de film de çok güzel, çok seviyorum:)
   Bu arada tekrar hoş geldin:)))

   Sil
 17. Ayyy hem okudum hem izledim efsane bir şey :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim:))) Kesinlikle efsane, çok seviyorum kitabı da filmini de:)))) Tekrar tekrar okunur ve izlenir:)))))

   Sil
 18. Öyle güzel anlatmışsın ki kitabı okuyamadan filmi izleyeceğim sanırım. Oyuncuların kimyasının tuttuğu görsellerden bile anlaşılıyor. Çok teşekkürler bu güzel hatırlatma için sevgili Kitapkeşfi. Sevgilerimle :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim Sibel Hanım:))) Yazımı beğenmenize çok mutlu oldum:))) Film mükemmel, kesinlikle seyredin, kitabı da okumanızı tavsiye ederim:)))) Tatlı sevgiler:))))

   Sil
 19. Yaaaa :)
  Kitabını okuduktan sonra izledim. Öncelikle kitapta ağladım, kitap şahane! Film de güzel ama okumadan izlesem daha çok etkilenirdim. Salonda ağlayanlar oldu ama ben ağlamadım, haklı olarak çok sahne kesilmiş, ben de haliyle kitaba takılı kaldım. İkinci kitabı okuyunca üçüncüyü okumamaya karar verdim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumun için çok teşekkür ederim:)))) Ben de kitabı okuduktan sonra izledim. Ben hem kitapta hem filmde ağladım bayağı:))) Kitap daha ayrıntılı tabii, dediğin gibi kesilen sahneler de fazla. Aslında bu sahneleri de koysalar çok daha güzel olurdu:))) Ben seviyorum bu seriyi ama ilk kitabın yeri ben de ayrı:)))

   Sil
 20. Su gibi akan filmleri severim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumun için çok teşekkür ederim:))) Gerçekten çok güzel bir film, kitabını okuduktan sonra seyretmeni tavsiye ederim:)))

   Sil
 21. Keşke ben de önce kitabı okuyup filmi izleseydim. :) Filmi çok sevmiştim. Emilia Clarke için birkaç kez izledim hatta :)) Belki daha sonra kitabını da okur sonra tekrar filmi izlerim^^. Kalemine sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim:))) Film çoook güzel:)))
   Kitabını okuduktan sonra tekrar izleyin derim, ayrı bir keyif alacağınıza eminim:)))

   Sil