Tatlı Bir Sohbet

       

Tatlı Bir Sohbet


      

      Uzun zamandır sizlerle sohbet etmedim ve özledim. Bu tatlı tatil gününde biraz sohbet etmek istedim sizlerle. Tatlınızı, çayınızı alıp gelin, keyiflice sohbet edelim😊☕🍰🍫🍬🌼 Ne dersiniz?


        Yeni kitaplar keşfetmek hayattaki en tatlı zevkim. Kitap keşiflerini yaparken içindeki karakterleri tanımak, onlarla yaşamak, arkadaş olmak ve sonrasında vedalaşmak. Bazı okuduğum kitaplardaki karakterlere fazla mı bağlanıyorum? 😊 Kitap bittikten sonra üzülüyorum ve vedalaşmam biraz zaman alıyor. Sizin de sevdiğiniz ve unutamadığınız karakterler vardır diye düşünüyorum. 


        Bazı kitapları okumak için geç kaldığımı düşünürüm hep. Bir yandan da daha önce okusaydım anlayabilecek miydim? diye düşünmeden de edemiyorum. Sonuçta her geçen gün düşüncelerimiz değişiyor ve biz çok daha bilinçli oluyoruz. Belki de okumakta geç kaldığım kitapların tam olarak okunma zamanı şimdidir. Bu tamamen içinde bulunduğum psikolojik durum, bazı olaylar ve beynimin okumaya tam olarak hazır olması ile ilgili. Tabii ki bu benim düşüncem, sizler farklı düşünüyor da olabilirsiniz😊


          Kitapları alırken yazarlarına ve konularına dikkat ederim ama kitap kapakları da etkili olmuyor değil😊 Bazen hiç aklınızda yokken kitap kapağı o kadar ilginizi çeker ki, sayfalarını karıştırırsınız, konusunu okursunuz ve küçük bir araştırma yaparsınız ve o kitap sizin olur. Bence kitap kapakları da çok önemli, okuyucuyu etkilediğini düşünüyorum.  Ayrıca ciltli kitapları da karton kapaklı kitaplara göre daha fazla sevdiğimi de söyleyebilirim. Kitaplığımdaki görüntüsünü de çok seviyorum ve elime aldığım zaman daha çok hoşuma gidiyor. Karton kapaklı kitaplar da çok güzel ama bir tercih yapacak olsam kesinlikle ciltli kitaplar derim. Siz tercihiniz ne olur bu konuda?😊📚


         Son zamanlarda yayınevlerinin kitap ve kapak çalışmaları da eskiye göre çok daha fazla gelişti ve güzelleşti. Yeni yazarlarla buluşmak ve tanımak da çok güzel bence. Bazı yayınevlerini ayrı tuttuğumu söyleyebilirim. Örneğin; Yabancı Yayınları'nın çıkardığı kitaplara ve kapak çalışmalarına tam anlamıyla bayılıyorum, çok ama çook güzeller. Ren Kitap'tan çıkan kitaplar ve kapak çalışmaları da oldukça etkileyici, onları da çok seviyorum. İş Bankası modern klasiklerini ayrı seviyorum, çevirileri oldukça iyi diye düşünüyorum. Koridor Yayınları'nın çıkardığı bez ciltli klasik eserler ve modern masallar da çok güzel, çok seviyorum. Yapı Kredi Yayınları'nın Harry Potter serisini de unutmamam gerekiyor. Harry Potter resimli baskılı kitaplar çok güzel değil mi sizce? Martı Yayınları, Müptela Yayınları, Nemesis Kitap da oldukça güzel ve kitaplarını alıp okumak için sabırsızlanıyorsunuz. Şimdi diyeceksiniz ki: ''hepsini yazdın, geriye bir şey kalmadı.''😊 Hepsini yazmadım inanın, daha o kadar çok yayınevi var ki... Sevdiğim  ve unuttuğum olabilir bu saydıklarım dışında😊


           Kitap alışverişlerini pandemi sebebiyle online olarak yaptım son zamanlarda. Sanırım sizler de öyle yaptınız. Kitapçıya gidip doya doya o kokuyu çekerek dolaşmayı çok özledim, kitapları tek tek elime almayı, incelemeyi, saatlerce vakit geçirmeyi. Yakın zamanda bunu yapacağım😊📚Rafların arasında dolaşırken kendimi unutup o büyülü dünyaya gitmek ve oradan çıkmak istemiyorum. Orada zamanı unuturum, zaman dursun isterim😊


          Online kitap alışverişi yaptığım siteler için daha sonra ayrıntılı bir yazı yazacağım. Kitap aldığımda hep ayrı sitelerden alıyorum ve deniyorum. Nasıl gönderdikleri, fiyatları, kampanyaları, hızları hepsini defterime tek tek not alıyorum. O yazının biraz daha süresi var. 


          Sizlerin bloğunda okuduğum yazıları da çok seviyorum, kitapları da ayrıca hangi blogtan aldığımı not ediyorum ve almak istediklerime ekliyorum. Yazılarınız sayesinde yeni bilgiler, yeni gezilecek yerler, filmler, müzikler öğreniyorum daha doğrusu keşfediyorum.  Blog dünyasını çok seviyorum, iyi ki bu bloğu açmışım ve hem yazıp hem öğreniyorum, sizleri tanıyorum, aynı şekilde sizler de beni tanıyorsunuz, tanımaya çalışıyoruz birbirimizi😊


          Biraz uzun bir sohbet yazısı oldu. Özlemişim sizlerle sohbet etmeyi, anlatmayı, yazmayı. Kitap yorumlarım çok fazla birikti. Son zamanlarda biraz az okumaya başladım bazı sebeplerden dolayı. Daha önce okuduğum kitap yorumlarımı da en kısa zamanda yazacağımı umuyorum. Aslında bu kadar ara vermeyi sevmiyorum ama işte bazen elimde olmayan nedenler oluyor, üzücü durumlar... Bazen hiç istek gelmiyor içimden, bazen de yazmayı hiç bırakmak istemiyorum. Dönem dönem yaşanan bazı şeyler engel oluyor. Bütün bunlar olurken kitaplara olan sevgim hiç bitmiyor, sadece bir mola vermiş oluyorum.


           Yeni kitaplar da aldım, okumak için sabırsızlandıklarım var. Aynı anda birkaç kitabı okuduğum için bazı kitapların bitmesi gecikiyor. Aklım hala alamadığım kitaplarda, kitaplığımda durup okuyamadıklarımda😊📚 Siz de benim gibi misiniz?  Düşüncelerinizi merak ettim.


            Bitmek bilmeyen bir kitap sevgisi ve ben.... İçimden geldiği gibi sohbet etmek ve sizlerle biraz daha iletişim kurmak istedim. Umarım yazımı severek okursunuz. Tatlı bayramlar dilerim herkese😊📚🍫🍬☕


            Keyifli kitap keşifleri keyifli okumalar dilerim😊

Etiketler:

Yorum Gönder

26 Yorumlar
 1. İtiraf ediyorum.. Bir süredir kitap kapağı açamıyorum:-(( Kitap okumamanın pek geçerli mazereti olmaz ama son aylarda fiziksel yorgunluktan olsa gerek elim hiç kitaplara gidemiyor.. Ama en azından bloglar sayesinde kitap önerileri okuyup, kendime listeler oluşturabiliyorum:-)) Gerçekten de blogları tanımak son zamanlarda hayatımda ki en olumlu gelişmelerden:-) Sadece kitaplar değil, filmlerden, güncel yaşama, hiç duymadığım bir sürü şeyi bloglar sayesinde keşfediyorum. Her ne kadar kısmen sanalda olsa yeni arkadaşlar edinmek te ayrı bir mutluluk:-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim:))) Kesinlikle her dediğiniz cümleye katılıyorum. Bloglar sayesinde çok daha fazla şey öğreniyoruz, duymadığımız bazen bilmediğimiz çoğu şeyi okuyoruz. Örneğin sizin bloğunuz sayesinde çoğu yeri hiç bilmediğimi fark ettim ve gezmiş gibi oluyorum, gideceğim zaman da bu bilgilerinizden çok fazla faydalanacağım kesin:))) Dediğiniz gibi yeni arkadaşlıklar ediniyoruz ve blogtaki arkadaşlıklar bana daha samimi, içten geliyor sosyal medyaya göre:))) Kitap okumamanın mazereti olmamalı evet ama bazen öyle şeyler oluyor ki hayat mücadelesi içinde ne yazık ki üzülerek vakit ayıramıyoruz. Bazen de içimizden gelmiyor, o anki psikolojik duruma göre değişiyor. Keyifli geçsin gününüz:))) Yorumunuz mutlu etti beni:)))

   Sil
 2. Gerçekten de tatlı bir sohbet yazısı olmuş. Konu kitapsa hangi sohbet tatsız olur ki😊. Belki boş bir vaktinde yetişkinlere yönelik Solmayan Ümit adlı öykü kitabını da alıp okumak istersin🙈🙈🙈😊. Hem böylece kimsesiz çocukların bağış kampanyasına da katılmış, katkı sağlamış olursun. Normalde yaptığım bir şey değil direkt, bu tür yönlendirmeler yapmak fakat blogumdaki son paylaşımıma yaptığın yorum nedense beni buna teşvik etti. Mutlu bayramlar sevgiler selamlar 🤗🍬🤚

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim:))) Yazımı beğenmenize çok mutlu oldum:))) Konu kitapsa sohbet çok güzel oluyor dediğiniz gibi:))) Kitabınızı bilmiyordum, yorumunuzu görünce baktım bloğunuza ve çok mutlu oldum. En kısa zamanda alıp okuyacağım mutlaka, not aldım bile:))) Ayrıca kimsesiz çocuklara böyle tatlı bir faydam olacaksa çok mutlu olurum:))) Tebrik ederim bu arada:))) Söylemenize de çok mutlu oldum:))) Tatlı bayramlar dilerim ben de:)))

   Sil
 3. Ne güzel olmuş sohbet yazısı. Pek çok konuya değinmişsin. Şimdi duraklaya duraklaya eşlik edeceğim ben de sana :) Öncelikle, kitap karakterleri benim için de önemli bir yere sahip. Yeri geliyor onlarla gülüp onlarla ağlıyorum. Bazen de sinir küpü oluyorum :)
  Kitap kapakları bence de önemli. Önceden buna daha çok dikkat ederdim. Şimdi de ediyorum tabi ama eskisi kadar değil. Ciltli ciltsiz mevzusunda da önceden farklı düşünüyordum. Ciltli kitaplar öncelikli tercihimdi. Tabii kitap fiyatları arşa çıkmadan, Nirvana'ya ulaşmadan önceydi bu tercihim :) Şimdi ben değil bütçem karar veriyor :)
  Pandemi öncesinde sık sık kitapçı gezerdim. Elime alır inceler, bazen de günün hatırasına alırdım. Hatıra bahane kitap almak şahaneydi :) Her kitap alışımda da ayrı bir heves olurdu içimde. Şimdi de öyle tabi. Ama elinle gidip almak daha farklı. Gerçi online daha ekonomik. Ama kitapçı gezmenin tadı farklı.
  Kitap bloglarını uzun zamandır takip ediyorum. Blog açmadan önce de bir heves okurdum yazıları. O blogların çoğu yok şimdi malesef. Ama benim blog açmamda okuduğum kitap bloglarının payı büyük. Ben de iyi ki diyorum. Bloğum koca bir iyi ki benim için :) Umarım bir sorun yoktur. Ciddi bir durum yoksa eğer yazmadığında canını sıkmana gerek yok bence. Bloglar yazarlarının oluşturduğu bir mekan. Ne zaman canın isterse o zaman gelirsin buradaki dünyana. En sevdiğim de bu aslında bloğa dair. Bana özel, benim oluşturduğum bir yer olması. Tabii başka blogları okumak, böyle sohbet etmek de keyifli :) Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumun için çok teşekkür ederim:))) Çok mutlu oldum bu içten tatlı yorumuna:))) Sanırım çoğu konuda aynıyız, düşüncelerine katılıyorum. Kitap karakterleri bizimle yaşıyor, okurken bir parçamız oluyor sanki, bazen sinirlenmek, bazen de onlarla ağlamak ise işin hem tatlı hem hüzünlü yanı. Kitap fiyatları konusunda haklısın, eskiye göre epey yükseldi, ben de kampanyaları yakalamaya çalışıyorum:))) Dediğin gibi kitapçıları gezerken o günün anısına alınan kitaplar, hevesle her kitabı alıp incelemek ne güzeldi. Birçok bloğu son 1 senedir tanımaya başladım yavaş yavaş, daha öncesinde tam olarak bilinçli değildim bu konuda. Şimdi sizleri tanıdığım için çok mutluyum:))) Açıkçası yazamadığım zaman burayı özlüyorum ve kendimi kötü hissediyorum. Ama şu dediğine kesinlikle katılıyorum; canın istediği zaman blog dünyana gelmek çok ama çook güzel. Bazı sorunlar var, umarım yakın zamanda atlatabilirim, içtenliğin için çok teşekkür ederim:))) Arada böyle sohbet yazıları yazıyorum kitap yorumlarım dışında ve sizlerden gelen yorumları okumak gerçekten mutluluk veriyor bana:))) iyi ki varsınız, yeni insanlar tanımak çok güzel:))) Yorumun çok mutlu etti beni, tatlı bir gün dilerim:))))

   Sil
 4. Muhteşem bir sohbet yazısı olmuş. Her konuya da değinmişsin. Okurken hiç sıkılmadım diyebilirim. Çünkü bazı sohbet yazıları sıkıcı olabiliyor. Ama senin ki çok güzel olmuş. Kesinlikle katılıyorum her bir cümleye. Özellikle de son yıllarda yayınevlerinin kapak tasarımları müthiş bir şekilde gelişti. Sonuçta insan ''sadece konu değil'' kapak tasarımına da bir göz atıyor.

  Bence bazı kitaplar için geç kalmış değiliz. Okuyamadığımız ya da pişmanlıklarımız olabilir fakat bunu her zaman gerçekleştirebiliriz. Belki o gün o kitabın okunmaması gerekiyor gibi metafizik yorumlar da yapabiliriz. Ama keşke daha önceden okusaydım dediğim birçok kitap oldu onda şüphe yok.

  Okuma aşığıyla iç içe olan sevgili bir arkadaşım bir dostumsun. Her zaman diyorum ki iyi ki bu mecradayım iyi ki sizler gibi kitapseverler var. Yorumların, paylaşımların o kadar sıcak ve içten ki... İyi ki varsın. 💖😇😍😍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumun için çok teşekkür ederim:))) Kalbimi bıraktım bu tatlı yorumuna, çok mutlu oldum inan, yazımı beğenmene çok sevindim:))) Kesinlikle kapak tasarımlarına bakıyorum dediğin gibi. Daha önce okusaydım dediğim kitaplar oldu, bu konuda sana kesinlikle katılıyorum. Bazı kitapların da ayrı bir zamanı olduğunu düşünmeye başladım, açıkçası bu konuda net bir fikre varamıyorum:)))
   Ben de sizleri tanıdığım için gerçekten çok mutluyum, iyi ki bir bloğum var, iyi ki sizlerden bir şeyler öğrenebiliyorum, sayenizde keyifli zaman geçirdiğim zamanlar çoğalıyor:))) Yorumlarımda ve paylaşımlarımdaki o içtenliği size geçirebildiysem ne mutlu bana, bu benim için önemli:))) Kitap okuma benim için bambaşka bir dünya, bazen bunu aksatsam da hiç vazgeçmiyorum. Sizler yazılarımı zaman ayırıp okuyorsunuz, değer veriyorsunuz ya bu çok güzel bir şey:)))Sen de iyi ki varsın:))))

   Sil
  2. 💖💖💖💖💖💖

   Sil
 5. Yazını keyifle okudum. Arada böyle sohbet yazıları yazmalısın.

  Birkaç aydır kitap almıyorum. Elimdekileri azaltmak istiyorum, bitirmek pek mümkün değil. Bu aralar çok güzel indirimler oluyor ama. Her an yeminimi bozabilirim. Kitap siteleri ile ilgili yazını bekleyeceğim.

  Bir ara tavsiye defteri yapmıştım. Önerilen her şeyi yazıyordum ve kimin önerdiğini. Güzel oluyordu aslında ama devam edemedim. Şimdi okunacak ve izlenecekleri not ediyorum ama kim önermişti hatırlayamıyorum.

  Kitap için geç kalmaya inanmıyorum. Belki daha erken okusaydın o kadar sevmeyecektin. Her şeyin bir zamanı var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumun için çok teşekkür ederim:))) Yazımı beğenmene çok mutlu oldum:)))Arada yazıyorum sohbet yazıları, seviyorum sizlerle sohbet etmeyi:)))
   Kitap almadan durmak gerçekten çok zor. Bir sürü kitap aldım, tamam bunlar yeter diyorsun ama 5 dakika sonra şunu da alayım, şu seriyi de merak ediyorum, bu yazarın bu kitabı da olsun derken liste uzayıp gidiyor vee tabii ki hiç bitmiyor:)))
   Kitap alışveriş siteleri için ayrıntılı bir yazı yazmak istiyorum, birkaç siteden daha alışveriş yapmam gerekecek kıyaslama net bilgi için. Umarım çok uzun sürmez:) Ben de defterime yazıyorum yazılarınızı okudukça ve hangi blogtan olduğunu da yazıyorum, unutmayım diye. Son yazdığın cümleye kesinlikle katılıyorum. Daha önce öyle düşünüyordum, bazı kitaplar için yine düşünebilirim. Çok doğru söylüyorsun, belki sevmeyeceğim , belki anlamayacağım. Bu konuda biraz ikilemdeyim aslında, hem senin dediğin gibi, hem de diğer türlü düşünüyorum:))) Bir karar ver dediğini duyar gibiyim:))) Her şeyin bir zamanı var kesinlikle. Yorumun çok mutlu etti beni, iyi ki varsınız, sizler gibi tatlı insanları tanıdım bu blog sayesinde:)))

   Sil
 6. Okuduğumuzda bazen öyle diyoruz ''Ben bunu okumak için bugüne kadar neredeydim?'' diye ama bence her insanın her kitaba olan zamanı farklıdır. Ben de bu konuda senin gibi düşünüyorum, onu o zamanda okumasaydım üzerimdeki etkisi bu türlü olmayacaktı başka türlü olacaktı diye :)
  Ben de kitapları alırken alırken yazarına, konusuna, okuduğum alıntılarına ve kapaklarına dikkat ediyorum. Ciltli kapaklar tam da bu noktada genelde devre dışı kalıyorlar. Ne olur karton kapakların iki-üç katı fiyatında olmasalar ne olur ?!? :))
  Pandemide ''online''a çevirmek zorunda kaldık kitap alışverişini. Onun için ben de özledim kitapçılara, kütüphanelere gitmeyi. O atmosferi.... İnternette almayacağın kitaba elini sürme, rafa geri bırakma şansın yok. Kitaba bakmak için bile önce satın almalısın :')
  Ben çok fazla farklı sitelerden alışveriş yapmıyorum ama senin bu konu hakkındaki yazını okumak tabii ki ilgimi çeker :) Umarım en kısa sürede vakti gelir. Bu güzel sohbet yazısı için de teşekkürler, okuması hoştu :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumun için çok teşekkür ederim:))) Kesinlikle çok haklısın söylediğin cümlede. Daha önce okusaydım diyorum sonra o zaman okusaydım anlayacak mıydım acaba diye de düşünüyorum. Az önce yukarıdaki yorumda da yazdım, bu konuda ikilemdeyim:))))
   Ciltli kitapların pahalılığı konusunda çok haklısın, ben de kampanyaları yakalamaya çalışıyorum. Çok pahalı olmasalar da herkes alıp okuyabilse keşke.
   Pandemi yüzünden hepimiz online alışveriş yaptık, daha ekonomik olduğu konusunda hepimiz aynı fikirdeyiz ama senin dediğin gibi dokunamıyoruz kitaplara, şöyle elime alıp kokusunu çekemiyorum, inceleyemiyorum.
   Özellikle farklı sitelerden alışveriş yapıyorum, hem fiyat karşılaştırması hem de kitapları gönderme şekline dikkat edip not alıyorum. Umarım yazıyı yazma sürecim uzun sürmez:))) Yorumun çok mutlu etti beni, bu blog sayesinde sizleri tanıdım, iyi ki varsınız:))))

   Sil
 7. ne kadar keyifli yazmışsınız zevkle okudum elinize sağlık, kitap kapakları, basımlar artık çok özenli gerçekten, bazen sırf tasarımı için kitap alır olduk:)) ben de kitap alışverişlerimi online yapıyorum ve satış siteleri hakkındaki yazınızı merakla bekliyorum, sevgiler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuz içim çok teşekkür ederim:))) Yazımı beğenmenize çok mutlu oldum:))) Kapak tasarımları gerçekten çok iyi ve baktığın zaman almadan geçemiyorsun. Son zamanlarda hepimiz online kitap alışverişi yapar olduk, fiyatlar da çok uygun oluyor onlineda:))) İnşallah o yazıyı bir an önce yazabilirim:)) Biraz daha zamanı var kıyaslama yapabilmem ve sizlere detaylı ve doğru bilgiler sunmam adıma:))) Tatlı geçsin gününüz:)))

   Sil
 8. Son dönemlerde ben de kitaplara gömüldüm bir sürü yeni hikaye keşfedip bir sürü karakter tanıdım.Dediğin gibi kitap kapakları gerçekten çok güzel tasarlanıyor.Ben okuduğum kitapları bile kapaklar yüzünden tekrar alıyorum🤭

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumun için çok teşekkür ederim:))) Kitaplar gibisi yok, bambaşka bir dünya gerçekten. Kitap kapakları son dönemlerde oldukça iyi, ben de seninle aynıyım, kapaklar farklı olunca çok beğeniyorum ve tekrar aldığım kitaplar oluyor:))) Tatlı geçsin günün:)))

   Sil
 9. samimi bir paylaşım olmuş , okumakla ilgili tüm sözlerine katılıyorum bazen zaman bazen mekan bazen psikolojik haller etkiliyor, okumayı. Keyifli okumaların olsun…

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim güzel yorumun için:))) Kesinlikle psikolojik durum etkili oluyor. Tatlı geçsin günün:)))

   Sil
 10. Ben maalesef kitaplar konusunda çok da iyi değilim. Evet kitap okumanın önemini bilen birisiyim ancak uygulamada sınıfta kalıyorum. :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim:))) Çok eğlenceli bir kitapla tekrar okumayı deneyin, sonrasında daha çok okumak isteyebilirsiniz:)))

   Sil
 11. Merhaba Kitap Keşfi, fotoğrafını çok sevdim yakın bir arkadaşıma arkadan bakıyormuş gibi hissettim çünkü benziyorsunuz :)) bu beni sana biraz yakınlaştırmadı değil, sayfana daha sık uğrayacağım sende daha sık yazı yaz lütfen. Pandemi de kitap siparişleriyle başım beladaydı çünkü sürekli bir kızla kitap siparişlerimiz karışıyordu (bunun denk gelmesi zor bir olasılık olsada denk geliyordu) hatta bir keresinde kendi kargom diye açmıştım paketini kitapların benim tam istediğim fakat ertelemek zorunda kalıp almadığım kitaplar olduğunu görünce bir burukluk olmuştu bende sonra kızla baya konuşmuştuk. Hatta keşke kitap arkadaşı olsaymışız diyorum şu anda aklıma geldi birden :)) Kitap karakterlerine çok bağlanırım ben ve bazıları hafızama inanılmaz kazınır. Kitaplar kendini okutmak için seni bekletiyorsa bunun bir anlamı olmalı. Umarım günlerin güzel geçiyordur geçmiyorsa şayet kendini yenileme zamanın gelmiş demektir :)) hoşçakal yeni yazını bekleyeceğim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba:))) O fotoğrafımı ben de çok seviyorum:) Elimden geldiğince yazıyorum ama bazı durumlar engel oluyor ara ara. Kitap siparişlerinin devamlı karışması ilginçmiş. Pandemi döneminde birçok şey karıştı o yüzden bir şey diyemiyorum.
   Kitap karakterleri benim de her zaman aklımda kalır, bazıları biraz daha fazla yer eder hafızamda:))) Hatta kitap karakterleriyle ilgili yazdığım bir yazı var, serinin devamını yazamadım henüz:) Kitaplarla ilgili olan her şey bana çok anlamlı geliyor:)))
   Son zamanlarda bayağı kötü günler geçiriyorum, ne zaman geçer bilmiyorum ama benim dışımda oluşan şeyler, o yüzden kendimi yenileme zamanıyla ilgili değil. Çok daha başka şeyler, umarım kısa zamanda geçer. İçimdeki huzursuzluk geçmezse her şey zor olacak, elbet bunun arkasında bir hayır var biliyorum ama aşırı yıpratıcı zamanlar benim için şu sıralar.
   Desteğin için çook teşekkür ederim:))) Kendimi iyi hissettiğim anda yeni yazımı sizlerle paylaşacağım hemen:))))

   Sil
 12. Çok keyifli bir sohbet olmuş. Kaleminize sağlık. Ben çok bunaldığımda kitaplara gömülüyorum. Maalesef blog emek istiyor. Yeterince zaman ben de ayıramıyorum:( Sevgiler…

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim:))) Yazımı beğenmenize çok sevindim, kitaplar en güzel arkadaş kesinlikle:))) Blog için vakit ayırmak gerekiyor katılıyorum söylediklerinize:))) Yorumunuza geç cevap verdiğim için özür dilerim... Tatlı sevgiler:)))

   Sil