Okuma Yarışması

   

okuma yarışması


   Bugün size çok güzel bir haberle geldim. Birkaç gün önce haberim oldu, bazı işlerimden dolayı yazımı bugün yazabiliyorum😊

   

   Okuma yarışması😊📚📚📚📚 Hepimiz kitapları çok seviyoruz. Kitapların içindeki dünya bizi bambaşka bir yere götürüyor. İstanbul Eyüpsultan Belediyesi'nin yaptığı çok güzel bir okuma yarışı. Okuma alışkanlığı kazandırmak ve Türk Edebiyatı'nın güzel eserlerine ilgiyi artırmak için geçen sene yapılmış, ilgi yoğun olunca bu sene de tekrarı yapılıyor.

  

  Yarışmada, Ömer Seyfettin’in Yüksek Ökçeler, Sait Faik Abasıyanık’ın Son Kuşlar, İhsan Oktay Anar’ın Puslu Kıtalar Atlası, Peyami Safa’nın Fatih Harbiye ve son olarak, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Yavuz Bahadıroğlu’nun Merhaba Söğüt kitabı yer alıyor. Bu kitapları okuyup sınava online olarak katılıyorsunuz. O yüzden bulunduğunuz şehirin bir önemi yok. Son başvuru tarihi 25 Mayıs 2021 Salı.  Sınav Eyüpsultan Belediyesi’nin internet sitesi üzerinden, 26 Mayıs 2021 Çarşamba günü 21:00 – 21:50 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Başvuruyu Eyüpsultan Belediyesi'nin sayfasından online yapıyorsunuz.  Yarışmaya katılmak için üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Kitap sepeti sitesinden yarışmada okuyacağınız 5 kitabı set olarak bulabilirsiniz, yazının üstüne tıklarsanız alabilirsiniz.

Ayrıca kitap sepeti mobil uygulamada geçerli 49 TL ve üstü alımlarda kargo ücreti ödemiyorsunuz.

 

   Yarışmada birinciye dizüstü bilgisayar ve 5 bin TL para ödülü, ikinciye tablet ve 3 bin TL para ödülü, üçüncüye ise tablet ve 2 bin TL para ödülü verilecek. Ayrıca dereceye giren ilk 20 kişiye 3 gece 4 gün Kapadokya Gezisi, dereceye giren ilk 100 kişiye 28 ciltlik minyatür kitap seti ve dereceye giren ilk 200 kişiye 50 TL'lik kitap hediye çeki hediye edilecek.


  Ödüller çok güzel. Ödüllerden de güzel olan şey ise  okuma alışkanlığı kazanılması için böyle güzel işlerin yapılması. Geçen sene hiç haberim olmadı, bu sene kaçırmak istemiyorum ve sizlere de duyurmak istedim. Çok ama çok güzel bir haber değil mi? Ben duyunca çok mutlu oldum ve heyecanlandım. 


  Bence kaçırmayın bu yarışmayı. Okunacak kitaplar muhteşem. Çok değerli yazarların kitapları. Bir an önce katılın😊📚📚📚📚📚📚


  Keyifli kitap keşifleri, keyifli okumalar dilerim😊
Yorum Gönder

12 Yorumlar
 1. Çoktan listelerimi yapmış olmasaydım katılabilirdim yarışmaya 😁 Zamamında lisede 2 kez buna benzer yarışmaya katılmıştım. 2. katılışımda hocamın söylediğine göre ilk 10'a girmiştim. İlk 5 değil ondan eminim çünkü ilk 5 finale kalıyordu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Listelerin çok güzel senin bu sene, imreniyorum sana:) Yine de bir şansını dene istersen, zaman ayırabilirsen dereceye girersin bence:)

   Sil
 2. 50 dk içerisinde nasıl bir değerlendirme yapılacak acaba?

  Dediğiniz gibi gayet güzel kitaplar seçmişler. Ben de mi katılsam acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 5 Kitap içindeki karakterler, analizler şeklinde test olacaktır diye düşünüyorum. Zamanınız varsa katılın bence, kitaplar çok güzel:)

   Sil
 3. Güzel bir uygulamam lakin merak ettim sınav nasıl ve neye göre yapılacak acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitapların içindeki karakter ve analizler, konu anlatımı test şeklinde olacak diye düşünüyorum. Zamanın varsa katıl bence.

   Sil
 4. güzel fikir, kitaplarda görece kültlerden maşallah...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de okuma alışkanlığı için çok güzel, kitaplar da çok iyi. Keşke devamlı yapılsa bu tarzda okuma yarışmaları:))

   Sil
 5. Yanıtlar
  1. Evet okuma alışkanlığı kazandırmak için çok güzel bir etkinlik:)))

   Sil
 6. Bilgilendirme için teşekkürler ^^ Hem seçilen kitapların hepsi de okunası duruyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim ne demek:)) Kesinlikle kitaplar çok güzel:))

   Sil