Aklımda Hep Sen

      

Aklımda Hep Sen

          

      ''O benim yazımdı. Her iki anlamda da...''

  

   Kitabın kapağındaki bu söz çok etkilemişti beni. Kitabı daha çok merak etmiştim. Okuyunca da hiç yanılmadığımı anladım. Kürşat Başar'ın kalemini çok severim, okuyucuya keyifli bir hazine sunduğunu düşünürüm hep.

    

    Kitabın konusu; Ebru'nun babasının hiçbir şey demeden gitmesinden kaynaklanan boşluğu ve çıktığı tren yolculuğunda hatırladığı çocukluk, genç kızlık, yalan söyleme, geçmişiyle hesaplaşma, ilk ve son aşkını bulmayı anlatıyor.


       😊📘Kitaptan Keşfettiğim Alıntılar :


     😊''Ve bir gün gelip, onlar ne kadar basit, ne kadar sıradan, ne kadar uydurma anlatılırsa anlatılsın, hatta bir reklam filmine sığdırılmış ya da uydurma bir şarkının sözleri haline getirilmiş olursa olsun artık gülemiyormuşsunuz...''


      😊''Gerçekte insan birinden ilk görüşte neden etkilendiğini tam olarak bilir mi? Ben bilemem.''


      😊''Evet orada onun yanında otururken, hatta daha gelmeden önce bile sanki bütün bunların böylece, kendiliğinden olacağını hissetmiştim.''


      😊''Ama kimse kalbine saplanmış görünmez ok yüzünden çektiği acıyı anlatmak için doktora gitmez. Sanki tıpkı o simgedeki gibi acının da mutlulukla birlikte geldiğini herkes bilir.''


     😊''Onunla ilgili düşündüklerimi ona hiç söylemedim. Aklıma eseni anlatırken yüzüne bakışımı kim görse anlamaz mıydı?''


     😊''Bazı anlar vardır ya ağlamakla gülmek arasında kalırsınız. Aslında mutlusunuzdur ama aynı zamanda içinizden ağlamak gelir.''


    😊''Hayatımdaki bütün erkekler beni bırakıp gidecek diye düşünmemin daha doğrusu derinde bir yerde böyle hissetmemin nedeni açıktı tabii.''


   😊''Ve yine biliyorum ki aşkın geçmiş zamanı yoktur. Çünkü gerçekten aşık olmuşsan her zaman aşıksındır.''


    Sizi sıkmayacağımı bilsem çok daha fazla ayrıntı yazabilirim bu kitap için. Her cümlesi ayrı güzel, ayrı bir keyif veriyor okuyunca. Kürşat Başar en sevdiğim yazarlar arasındadır. Daha önce Başucumda Müzik kitabını yorumlamıştım, üstüne tıklayarak yorumuma ulaşabilirsiniz. En sevdiğim ve bende oldukça derin, güzel iz bırakan kitabıdır. Aklımda Hep Sen kitapçıda dolaşırken görüp merak ettiğim ve orada dayanamayıp bir saat boyunca incelediğim okuduğum bir kitap. Sonrasında da hemen aldım ve okudum. Yorumu için geç kaldım.


    Everest Yayınları'ndan çıkan kitap 385 sayfa ve karton kapaklı. Dili oldukça akıcı ve anlaşılır. Söz konusu Kürşat Başar kitapları olduğu zaman dil konusunda hiçbir zaman sorun yaşamazsınız. Kitabı 1 günde bitirdim. Su gibi akıp gitti sayfalar. Çok sevdiğim bir kitap olunca elimden bırakamıyorum ve genelde aynı gün içinde bitiriyorum. 


    Kitabı okudukça karakterleri çok sevdim. Ebru, Seda, Ferhat, Tolga, Sare Hanım... Tabii en çok ana karakter Ebru'yu. Sanki kendimi gördüm bazı sayfalarda. Aslında hepimizden bir parça var. Hayatımızda yaşadığımız anlamlandıramadığımız olaylar, durumlar. Bazen de ne olup bittiğini anladığımız halde hiçbir şey yapamayışımız. İlk aşk ve unutulamaması. Aslında Ebru'nun bütün yaşadıkları çocukluğundan geliyor. Babasının onları bırakıp gitmesiyle oluşan boşluk hiçbir zaman dolmuyor. Bu hepimiz için geçerlidir. Çocukken yaşadığımız her şey ileriki dönemlerimizde hayatın bize sunduğu ve bizim isteyerek, istemeyerek yaptığımız seçimler karşımıza çıkıyor. Gerçek aşkı anlatan bu kitap hepimize farklı izler bırakacak.

   

    Kitabı okuduğunuz zaman film gibi canlanıyor gözünüzde. Bir erkek yazar olarak bir kadının gözünden aşkı anlatması, yazması kesinlikle mükemmel bir detay. Başucumda Müzik kitabında da aynı şekildeydi. Yazarın çok içten bir anlatımı var kitapta. Tek eleştirim şu olabilir; ben biraz daha farklı bir son bekliyordum, yani belki beklentimi çok yükselttim okurken. Böyle hissetmem ondan olabilir. Genel olarak keyifli ve çok güzel bir kitaptı. Kesinlikle tavsiye ederim. Yazarı çok sevdiğim için kitaplarını da severek okurum. 


    Bazı yazarların sihirli bir anlatım dili olduğunu düşünürüm. Benim için bu yazarlar arasındadır Kürşat Başar. Ayrıca kitabın ilk basım tarihi olan 30 Mayıs 2019 benim için bir hediye gibi, çünkü doğum günüm😊 Kitabı okurken zaman tüneline gitmiş gibi hissedeceksiniz. Kendi yaşadıklarınız, ilk aşkınız aklınıza gelecek. Unuttuğumuz bazı şeyleri hatırlamak kitabın bize sunduğu başka bir güzellik.


    Kitapta yazan ve beni çok etkileyen cümlelerle yazıma son veriyorum :

''İnsan birini seviyor, bir başkasına belki bir süre aşık oluyor, birini yanında istiyor ama zamanın içinde bir yerdeki o duygu yalnızca size onu verene kalıyor.''


    Keyifli kitap keşifleri, keyifli okumalar dilerim😊


   
Yorum Gönder

6 Yorumlar
 1. İyidir Başar, severim eskiden daha çok severdim, zaman araya girince uzak kaldık ama neden olmasın bir fırsat verilir, kalemine sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu kitabı çok severek okudum, Başucumda Müzik ayrı bir yerde benim için yine de:) Çok güzel kitapları var, sevilmeyecek gibi değil:)

   Sil
 2. Thanks you! Released post very spectacular!
  Teşekkürler! Oldukça harika görünüyor. Çok güzel yazı olmuş. Tek kelimeyle harika! Ne desem bilemedim. Yapay Zeka Mühendisliği adı altında ilk ve tek yapay zeka platformuyuz. Vay canına. Oldukça iyi.
  Türkiye Yapay Zeka
  Best Regards!

  YanıtlaSil