Kitap Keşiflerim

Kitaplarla ilgili sohbet

 
   

                Bugün sizlerle biraz sohbet etmek istiyorum; kitaplar ve kendim hakkımda. Keyifli pazar  gününde keyifli bir sohbet güzel olur diye düşündüm. Çayınızı, kahvenizi alıp gelin😊Ne dersiniz?😊  

    

          Kitap okumak benim için yaşam biçimi. Bir kütüphanede sonsuza dek kitaplar içinde yaşayabilirim. Kitap sayfaları arasında  kitap kokusuyla yaşamak çok ama çok güzel olurdu. Bu anlamda kendimi Disney Prensesi Belle'ye benzetiyorum. Benim için dünyanın en güzel hediyesidir. Kitapçıda saatlerce gezmeye bayılıyorum. Bıraksalar kapanana kadar kalabilirim. Kitap aşktır benim için. 

   

           Her ay yeni kitaplar almak, incelemek, okumak öyle iyi geliyor ki bana. Kitapları alıp eve geldiğimde çocuklar gibi mutlu oluyorum. İnternetten sipariş verdiğim zaman da kutuyu açma heyecanımı görmelisiniz. Tek tek saatlerce bakıyorum. Kitap severler beni çok iyi anlayacaktır bu konuda. Hepsi birer hazine.

  

             Kitapları okurken bambaşka bir gezegende olduğumu hissediyorum. Karakterlerle beraber dünyalarına giriş yapıyorum. Kitap bitene kadar da ayrılamıyorum. Bazı kitapların etkisinden hemen çıkamıyorum. Etkisinden çıkamadığım kitaplar bittikten sonra genellikle 1-2 gün ara veririm. Aynı anda 3 kitap okuyorum genelde. Bunu söylediğim zaman; ''öyle kitap mı okunur?'' diye eleştiri almıyor değilim. Seviyorum öyle okumayı ve hiçbir şekilde karıştırmıyorum. Bazı kitapları okurken not alıyorum, özet çıkarıyorum. Önemli bulduğum yerleri ayrı bir deftere yazıyorum. Yanımda her zaman bir not defterim olur. Altını çizerek kitap okumam, bu şekilde okumayı asla sevmiyorum. Bana göre kitap aldığım ilk günkü haliyle kalmalı. 

  

          Bu ay kendime okuma etkinliği yaptım. Bitirmem gereken kitaplar için biraz geç kaldığımı düşünüyorum. Senden Önce Ben en sevdiğim kitaptır, onu okumuştum. Bloğu açınca ilk yazısını yazdığım kitap. Çok sevdiğim için buraya eklemek istedim. Bu ay yaptığım okuma etkinliğim için  Gurur ve Ön Yargı, Tünel, Dövüş Kulübü, Trendeki Kız  kitaplarını çok merak ederek aldım ve hemen  okuyup en kısa zamanda sizlerle yorumlarımı paylaşacağım.

 

            Küçükken hep hayal ederdim dünyadaki bütün kitapları okuduğumu😊📗📘📙📕    Ne güzel bir hayal değil mi? Sizlerin kitaplarla ilgili hayalleri neler? Kitapları bu kadar sevmemin en önemli nedeni annemdir. Annemin bana okumam için aldığı ilk kitap Küçük Prens'tir. Bu yüzden Küçük Prens kitabının da bende ayrı bir yeri vardır her zaman. 

            Daha önceki yazılarımda da kitapları ne kadar sevdiğimden söz etmiştim. Sizler ne düşünüyorsunuz kitaplar hakkında? 

           Umarım kitap yorumlarımı zevkle okuyorsunuzdur. Çok severek yazıyorum her yazımı, sizlere anlatmaya, aktarmaya çalışıyorum. Yazıma burada son verirken keyifli hafta sonu dilerim herkese. Yeni kitap yorumlarımda görüşmek üzere. 

            Kitapları keşfetmeyi seviyorum😊

            Keyifli kitap keşifleri, keyifli okumalar dilerim😊

  

Etiketler:

Yorum Gönder

2 Yorumlar
  1. Kitapları böylesine seven insanları gördükçe mutlu oluyorum. Sen sevdiğin kitapları anlatmaya devam et. Henüz yeni bir blog sayılırsın. Zamanla çok daha fazla insana ulaşacağına eminim.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Çok seviyorum kitap okumayı, yazı yazmayı. Çok teşekkür ederim güzel düşüncen için, çok mutlu oldum:)

      Sil