İyi Ki Yoksun

   

iyi ki yoksun                       ''Birini kaybetmek istiyorsanız onu çok sevin yeter.''


    Kitap kapağının üstündeki cümle çok şey anlatıyor değil mi? Bu haftaki yazımda beni çok etkileyen bir kitaptan söz edeceğim. Hakan Özkan'ın bu güzel kitabını okumak için sabırsızlanacağınızı şimdiden söyleyebilirim.

   Kitabın konusu; ayrılıktan sonra bir insanın hayatında yaşadıkları ve farkındalıkları anlatılmış. Aşk acısı ve sonrasında olanlar.

  😊📘Kitaptan Keşfettiğim Alıntılar :

 😊 ''Hiçbir zaman senin için gereğinden fazlasını yapmayacak. Ancak zaman ilerledikçe bunun farkına  varacaksın.''

 😊  ''İnsan, ne istediğini bilmeli bu hayattan. İstediğin şeye ulaşırsın ya da ulaşamazsın, çok da önemli değil aslında. Asıl mesele, istediğin şeyin hakkını vermekle alakalı.''

  😊 ''İntihar edecek biri bile uçurumdan atlamadan son kez manzarayı görmek ister ya, ona benzer bir şeydi benimkisi.''

  😊''Sen sanıyorsun ki tüm kapılar yüzüne kapansa dahi gidecek bir kapın var.''

 😊 ''Olumsuzluklar ve ters giden şeyler sadece bir şeyleri değiştirme zamanının geldiğinin habercisidir.''

   

  Daha önceki kitap yorumlarından birinde yazmıştım, bu tarz kitaplar ne kadar eleştirilse de ben seviyorum. Kitabı okuduğunuz anda belki de; '' ben bütün bunları biliyorum, neden okuyayım?'' diye soruyorsunuz kendinize. Evet yazılanları genel olarak herkes biliyordur, hatta sosyal medyada karşımıza çok fazla çıkıyordur. Tek tek değerlendirmek yerine bir bütün olarak bakmalısınız. 

  

   Kitabı çok beğenerek ve hiç sıkılmadan okudum. Dili çok akıcı ve anlaşılır. Kitabın kapağı da oldukça ilgi çekici. Kitapta yazılan yazıların altında onlarla ilgili güzel ve anlamlı sözler var. Yazıların başlıkları da dikkat çekiyor. Kitabı okuduğunuz zaman yazılanlar tokat gibi çarpıyor yüzünüze. Eminim ki; herkesin hayatında bir ayrılık dönemi olmuştur. Bu dönemden sonra çok üzüldüğümüz zamanlar oldukça fazla. Bu kitap böyle bir dönemde kesinlikle okunmalı. 

  

   Aslında kitap ne kadar ayrılıktan sonrasını anlatsa da, dikkat çekmeye çalıştığı başka bir nokta var. Sizce nedir o nokta? Kendinize ve hayatınıza değer vermeniz gerektiği. Evet, kitabın asıl anlatmaya çalıştığı bu. Çok güzel bir noktaya değinmiş. Hepimizin yapması gereken bu değil mi? Öncelikli olarak ''ben'' demeliyiz.

  

   Sevgi, aşk güzel duygular. Bu duyguları yaşarken sonrasını asla bilemeyiz. Ayrılık sürecinde başucu kitabınız olmalı. İçinde yazan her söz çok anlamlı bence. Sakın bu kitabı okumama gerek yok demeyin, kesinlikle okumalısınız. Bildiğimizi düşündüğümüz ve o an aklımıza gelmeyen her şeyi çok güzel anlatmış yazar. 

  

   Bir erkek yazar olarak, kadınları bu kadar iyi anlatmış olması da mükemmel. Kadının yanında yer aldığı ve destek verdiği bir kitabı okuduğum için çok mutlu oldum. Kendinizden bulabileceğiniz o kadar çok şey var ki kitapta. Kitabı elinize aldığınız an renkli kalemlerinizi  alın ve altı çizilecek cümleleri belirlemeye başlayın. Gerçekçi bir şekilde yaklaşmış yazar; hayat tecrübesiyle yazdığı bir kitap.

  

  Kitabı okurken yanınıza bir fincan kahvenizi alın ve keyifle okumaya başlayın. İçinde kendinizi bulacağınıza eminim.

 

  Yazarın dediği gibi; ''Hayattaki tek sınavınız kendinizsiniz.'' 

  

   Keyifli kitap keşifleri, keyifli okumalar dilerim.

Yorum Gönder

2 Yorumlar
  1. Iceriklerinizi cok begendim, tebrik ederim🌸

    YanıtlaSil
  2. Çok teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için😊 Bloğumu beğenmenize çok sevindim😊

    YanıtlaSil