Kalp ve Beyin (İç İşleri)

 
organların üzerimizdeki etkisi        
 Tatlı bir kitapla devam etmek istedim bu hafta yazıma. Daha önce ilk serisini yazdığım bu tatlı karikatür kitabını hatırlayacaksınız. Şimdi serinin ikinci kitabın yorumunu yazmak ve size sunmak için sabırsızlanıyorum.

           
            Kitabın konusu organlar arasında geçen tatlı diyaloglar. Kalp başka bir şey diyor, beyin mantıklı bir şey söylüyor. Diğer organlar bambaşka şeyler söylüyor. Diyaloglar sonrasında ortaya güzel bir karikatür kitabı çıkmış.

  
               
                                     😊📘 Kitaptan Keşfettiğim Alıntılar :

 
         🧠''Biliyor musun kalp, yeni bir araştırmaya göre kalp hastalıkları...''
          💗''Orada bir dur bakalım, seninle pizza arasında bir seçim yapmamı istiyorsan pizzayı seçerim.''

         
         💗''Hey, o sıcak çikolata mı?''
         🧠''Evet. Bir iki dakika beklemen lazım.''

        
        🧠''Neden hikayeler artık ''sonsuza dek mutlu yaşadılar'' diye bitmiyor?''
        💗''Çünkü çok saçma. İnsanlar her şeyin birdenbire mükemmel hale geldiğine nasıl inansın?''


         🧠''Kalp, hesapları yaptım, araştırmayı yaptım, hayatı senin için daha heyecanlı kılmak üzere hesaplanmış riskleri almaya hazırım.''
          💗''Ah, sen şimdi böyle deyince nasıl heyecanlı olmasın?''


           💗''Nasıl bu kadar korkunç olabiliyorlar?!''
           🧠''Pek çok insan korkunç değil. Bunu biliyorsun, Kalp.''


            🧠''Öyle boş boş oturamazsın bütün gün Kalp.''
            💗''Böyle davranırsan oturamam tabii!''


                
             🧠''Peki şimdi ne yapıyorsun?!
             💗''Dans ediyorum!
              🧠''Kes şunu, çok tuhaf görünüyorsun.''
              💗''Hiiiii!''
 
       

      
           Kitap 142 sayfa, karton kapaklı, Pegasus Yayınları'na ait baskısı. Keyifli, kafanızı dağıtacağınız tatlı kitaplardan biri. Okurken gülümsemenize engel olamıyorsunuz. Serinin ilk kitabı Kalp ve Beyin yorumumu okumak isterseniz ismin üzerine tıklayabilirsiniz.
 
        
          Karikatür kitaplarını herkes sever, çok eğlenerek okur, kafa dağıtır. Karikatürler ayrı bir dünyaya götürür bizi. Hayal gücümüzün sonsuzluğunu anlarız karikatürleri okurken ya da anlamaya çalışırız. Nasıl bir hayal gücümüz olduğuna biz bile inanamıyoruz değil mi karikatür okurken.

 
         Bu karikatür kitabını okurken o kadar çok eğlendim ve gülümsedim ki, terapi gibi geldi bana. İnsanı iyileştiren bir yanı var bu kitabın. Aslında bizi anlatan bir kitap. Mantık ve duygusallık arasındaki çelişkiden söz ediyor. Günlük yaşantımızda böyle değil miyiz? Kalp başka bir şey söyler, beyin bambaşka bir şey söyler. Asıl istediğimiz nedir? Duygusallık mı? Mantık mı? Sizce?

          
           Bu ikinci kitapta diğer organlar da yer alıyor. Karaciğer, mide, böbrek... Böyle olması kitabı daha da güzel ve eğlenceli yapmış bence. Bütün günün sıkıcı geçtiğini düşünüyorsanız elinize alacağınız ilk kitap olmalı. Okurken çok eğleneceğinize eminim. Aynı zamanda şunu da diyeceksiniz;  ''aa evet ben bunu yapıyorum, yapmak istiyorum, böyle düşünüyorum.''  Kitabın içinde kendinizle karşılaşacaksınız.
 
  
          Kitabın yazarı Awkward Yeti 9 yıl boyunca grafik tasarımcı olarak çalışmış. Sonrasında profesyonel bir karikatürist olmaya karar veriyor.  Hayalinin peşinden gidip bizi bu harika kitapla buluşturuyor. Defalarca okumaktan bıkmayacağım bir kitap. Hayatınıza biraz olsun eğlence katmak istiyorsanız mutlaka kütüphanenizde bulundurmalısınız. 

  
         Serinin ilk kitabını yazarken belirtmiştim yazımda; TheAwkwardYeti.com her ay iki milyon tık alan karikatür sayfası. Böyle kitapların pozitif enerji yaydığına inanıyorum. Mutluluk terapisi diyorum bu kitaplara. Daha önce yazdığım kitap yorumlarından ''Sizi Mutluluk Denizinde Yüzdürecek Eğlenceli Şeyler'' kitabı da mutluluk terapisi. Herkesin kitaplığında böyle kitapların daha çok olması taraftarıyım. Elinize aldığınız anda açtığınız herhangi bir sayfa sizi  alıp hayaller ülkesine götürüyor. Sonrasında yüzünüzdeki o kocaman gülümseme gün akışını değiştiriyor.

  
           Karikatür kitaplarının en güzel yanı da bu değil mi? Yüzünüzdeki o kocaman gülümseme. Siz de bu kocaman gülümseme için hemen alıp okumalısınız bu kitabı. 

  
           Belki de kitabın içinden siz çıkacaksınız😊📕

 
           Keyifli kitap keşifleri, keyifli okumalar dilerim😊

Yorum Gönder

0 Yorumlar