Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim

   
Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim

     
      Paylaşımlarla dolu bir kitapla hafta sonunu güzel geçirmeye ne dersiniz? 

   Yazar yalnızlık ve terk ediliş öyküsünü anlatıyor. Bu öyküyü anlatırken araya çok güzel notlar da bırakıyor. Kitabın bazı yerlerinde sıkıldım ama genel olarak beğendim. Bana göre kitabın en akılda kalıcı cümlesi adı. Kesinlikle çok güzel ve beynine yer ediyor.

  😊📘  Kitaptan Keşfettiğim Alıntılar:

  😊'' En son ne zaman içindeki küçük kızın saçını okşadınız?''

  😊''Sahip olduğunuz bir şeyden vazgeçemiyor musunuz? O halde siz ona değil, o size sahiptir.''

  😊''Aşkın bedenle, isimle cisimle değil; sebebi bilinmeyen bir yoksunlukla yaşandığını ve hayran olmadan, birlikte kahkaha atamadan, tüm kusurları sevaba devşirmeden, tüm sevapları günaha döndürmeden yaşanamadığını anlayacaksın.''

  😊''Çok sevildim biliyorum ama bazen de nefret edildim. Bu da doğru olduğumu hissettirdi bana.''

   😊''Olana şükrettiğimiz kadar, olmayana şükretmek lazımdır.''

  😊''Gülümsemek ne kadar zor olsa da bazen, dünyanın kahkahanıza ihtiyacı var.''

   
   Kitabın ilk sayfaları çok güzeldi; dediğim gibi sonrasında biraz sıkıldım. Popüler kültürü anlatıyor. Kadınların kendine söyleyemediği şeyleri anlatmış. Çektiği acıları ciddiye almamış ve bunu güzel bir şekilde anlatmış. Aslında hep farkında olmamız gerekenleri dile getirmiş. 

   1 saatte bitirebileceğiniz bir kitap.  Sözlerin tek bir sayfada verilmesi hoşuma gitmedi. Sayfa doldurmak için yazılmış gibi geldi. Kitapta en sevdiğim ve dikkat ettiğim nokta kadınların her zaman öz güvenli olması ve kendi ayakları üstünde durması gerektiği. Kendinizi sevmeniz gerektiği özellikle vurgulanmış. 

   Kitap hakkında çok fazla olumlu ve olumsuz yorum var. Hep söylediğim bir şey var; kitap kişiye göre değişir. Kimseye göre kitap kararı vermeyin. Okuyun, en azından olumlu ya da olumsuz bir fikriniz olsun.

Keyifli kitap keşifleri, keyifli okumalar dilerim😊








Yorum Gönder

0 Yorumlar