Kitap Keşfi


kitap keşfi      
    Kitap nedir? 

   Aşk, hayat ve kocaman bir dünya demek. Size farklı hayatların kapısını açmak demek. Hiç tanımadığınız insanları kendinize yakın hissetmek ve hatta her okuduğunuz kitabın ana karakterini kendiniz olarak tanımlamaktır. 

  Kitapların içinde yazan her cümlede hayatınızın bir parçasını bulursunuz. Söylemek isteyip söyleyemediklerinizi okurken çok heyecanlanırsınız. ''İşte benim duygularım, içimdekileri bu cümleler anlatıyor.'' dediğiniz olmuştur çoğu zaman. Yazarın bize vermek istediklerini alıp sevinçle ya da üzüntüyle okuduğumuz her kitap bizim bir parçamız.

  Kitabın sayfaları arasında ilerlerken kendimize göre bir son belirliyoruz bazen. Hayal gücümüzün bizi götürdüğü her yere gidiyoruz sayfalar ilerledikçe. Sonra kitapla konuşurken buluyoruz kendimizi. En güzel terapi değil mi? Kitaplar bizimle konuşur, içimizdeki deli hayal gücünün dışarıya vurmuş halidir.

  Kahramanları tanıdıkça severiz, bazılarına sinir oluruz. Onlarla o hayatın içinde yaşarız. Kendi hayatımızı unuturuz bir anlığına. Mutlu oluruz, ağlarız, sinirleniriz. Yine de onların hayatını yaşamak çok eğlencelidir.

  Kitap okumak size ne kazandırır :

  📘 Bilgi sahibi olursunuz.
  📘 Konuşmanız düzelir.
  📘 Empati kurmanızı sağlar.
  📘 Stresinizi azaltır.

  Kocaman bir dünyanız olsun istiyorsanız kitap okuyun.🌏 Farklı insanlar tanıyın. Kitaplarla yaşayın ve okumaktan hiç vazgeçmeyin.

  Şimdi kendinize güzel bir çay yapın ve kitap okumaya başlayın. Keyifli kitap keşifleri, keyifli okumalar dilerim😊

😀🌏🌈Yorum Gönder

0 Yorumlar