Hoşça Kal Büyükanne

 
Hoşça Kal Büyükanne

      
    Bir Danielle Steel kitabından söz edeceğim bugünkü yazımda. Kitaplarını okumaktan zevk aldığım yazarlardan biri.
   Yazar kitapta büyükannesinden söz ediyor. Kitabın yazarı, kitaba konu olan Danina Petroskova’nın tek çocuğu olan kızının evliliği sonucu dünyaya gelen Danielle Steele’dir. Yazar kitabı büyükannesinin ölümünden sonra yazmıştır. Biyografi kitabıdır. Büyükannesinin hayatını çok güzel bir dille anlatmış yazar.

 
   😊📘 Kitaptan Keşfettiğim Alıntılar:

  😊''Gidemezsin. O buz gibi yatakhanelerde kalacak ya da dans edebilecek kadar güçlü değilsin daha.''

  😊''Beni bile dinlemeyebilirler, dedi gülümseyerek. Onlar sadece Tanrı'ya yanıt verirler. Onun emirlerine bile uyduklarından emin değilim.''

  😊''Danina'nın bir balerin olarak yaşamı, uğruna ölmeye hazır olduğu on beş yıllık yaşamı bitmişti artık.''

  😊''İki yıl önce onun kalbini kazanan, sonsuza dek seveceğini bildiği adam ne kadar mağrur ve güçlü görünüyordu.''


   
   Danielle Steel kitapları okudukça etkisinden kurtulamayacağınız hayatlarla dolu. Dili akıcı ve anlaşılır. Okuduğunuz zaman hemen bitirmek isteyeceğiniz kitaplardan biri. Sayısız kitabı vardır. En çok roman yazarlar listesindedir. Kitaplarından 22 tanesi televizyon için uyarlanmıştır. Yazarın, ''Yüzük'' ve ''Onun Parlak Işığı'' kitaplarından çok etkilenmiştim. 

  Bu kitabının bendeki yeri ayrıdır. Yazar büyükannesini yaşamını anlatıyor evet, balerin olmak için yıllarca çok uğraştığını, çalıştığını kitabı okudukça anlayacaksınız. Çok seveceğinize eminim kitabı.

  Ben de küçüklüğümden beri balerin olmak istediğim için kitabın yeri bende biraz daha farklı. Etkisinden kurtulamadığım kitaplar listesinde. Balerin olmak hep içimde kaldığı için olabilir😊

  Keyifli kitap keşifleri, keyifli okumalar dilerim😊


Yorum Gönder

0 Yorumlar