Abartma Tozu

   
abartma tozu    
   Bugün çok eğlenceli tatlı bir kitaptan söz edeceğim yazımda😊 Yaptığımız her şeyi biraz abartıyor olabilir miyiz?
  10 yaşındaki bir çocuğun gözünden Buğdaylı kasabasında yaşayan insanların başına gelenleri anlatıyor kitap. Sabah uyandığı zaman annesinin ve babasının abartılı davranışlarıyla karşılaşan ve evden çıktığında kasabadaki herkesin abarttığını gören çocuğun bize bunları eğlenceli bir dille anlatmasını okuyoruz bu kitapta.

   Bir çocuk kitabı. Evet çocuk kitabı ama öğrenecek çok şeyimiz var. Kitabın ismi dikkatimi çekmişti ve incelediğim zaman hemen alıp okumam gerektiğini düşünmüştüm. Okurken çok fazla eğlendim ve gülümseyerek okudum. 

   
 😊📘  Kitaptan Keşfettiğim Alıntılar :

  ''Acaba herkes normal de, ben mi anormalim'' diye düşünüyordum.

  ''Kasabaya bir virüs gibi yayılan ve bu ne olduğunu anlamadığım cozutma hareketi, her evde başka türlü yaşanıyordu.''

  ''Eskiden az oyuncağım vardı ama birlikte oynayabilecek bir annem babam vardı. Artık, odalar dolusu oyuncağım vardı ama oynayacak kimsem yoktu.''

  ''Kendi çocuğunun farkına varmıyor, ama başka çocukları telefon ekranından seviyordu.''

  ''Bizim robot gibi olmamızı istiyorlar.''

  ''Sonuçta yıkmak ve bozmak zordu, ama yıkıp yaktığını yeniden inşa etmek o kadar da kolay değildi.''


    
  Aslında bir çocuğun gözünden günümüzde yaşadığımız ve hepimizin yaptığı şeyler çok güzel anlatılmış ve vurgulanmış. Her şeyi ne kadar çok abarttığımızı, yaptığımız şeyleri ölçüsünde yapmayı öğrenmediğimizi vurguluyor. 
Sevgiyi, temizliği, çalışmayı, para kazanmayı abartıyoruz. Bütün bunları yaparken de hayatın tadını almayı unutuyoruz, yaşamayı unutuyoruz. Herkesi kendimizden uzaklaştırıyoruz. Konuşmayı unutup saçmalıyoruz. 

   Kitap farkındalık kazandırıyor. Elime alınca bırakamadım.1 saat içinde bitirdim kitabı. Yazarın okuduğum ilk kitabı. Akıcı bir dille yazmış, okurken hiç yormuyor sizi. İçindeki çizimler bence çok tatlı olmuş. Seslendirmeler çok güzel ve günümüzdeki şekilde olmuş. 

  Çocuk kitabı bu demeyin. Kitabı alın ve okuyun. Aslında günlük hayatta birçok şeyi unuttuğumuzu ve unuttuğumuz şeylerin bize normal gibi gelmesinin yanlışlığını anlatıyor bu kitap. Konuşurken sadece ''slm'' demek yerine ''selam, merhaba'' dememiz gerektiğini hatırlarız belki. 

  Keyifle ve gülümseyerek okuyacağınız eğlenceli bir kitap😊

  Hayatı yaşamayı unutmayalım ve abartma tozunu kaçırmayalım😊 Eminim sizler de bazı şeyleri yaparken, yaşarken abartma tozunu kaçırıyorsunuzdur benim gibi😊
Ölçülü bir abartma tozu yeterli olacaktır.
Her ne yapıyorsanız abartmadan yapın😊
Abartmadan sevin, abartmadan gezin, abartmadan yiyin...
Bu liste uzar gider😊 

   Keyifli kitap keşifleri, keyifli okumalar dilerim😊

Yorum Gönder

0 Yorumlar