Amma Hoş Adam

 
amma hoş adam   
  Yine tatlı bir kitapla karşınızdayım. Marian Keyes'in tatlı, eğlenceli romanı. Hafta sonu yeni bir kitaba başlamak için harika bence.

   Dört ayrı kadın ve hoş bir adamın anlatıldığı bir kitap. Bu adam kadınların  hikayesine bir şekilde dahil oluyor ve hayatlarına sırlarla karışıyor. 4 farklı hayat. Okurken gülümseyeceğiniz ama bazı yerlerinde de kızabileceğiniz bir roman. Çok güzel bir kurgusu var. 

   Ansiklopedi kalınlığında bir kitap evet ama elinizden bırakamayacağınız hemen bitirmek isteyeceğiniz bir roman. Bana göre olumsuz eleştiri yapabileceğim tek nokta kitabın bu kadar kalın olması ama okumaya değer. 775 sayfanın her birinde eğlenip keyifle okuyacaksınız.
   Yazarın en çok beğenilen kitabı '' Senden Başka Yok''. Kitapları genelde eğlenceli ve akıcı bir üslupla yazılmıştır.  Sürükleyicidir.

  Kitaptaki karakterler öyle güzel anlatılmış ki, aklınızda tek soru işareti kalmıyor. Bana göre keyifli bir tatil romanı. Kaybedileni hatırlatan ve bu sürede acıyı tekrar hissettirip yaşamanı, anlamanı sağlayan bir kitap.

  
  😊📘 Kitaptan Keşfettiğim Alıntılar:

 😊''Hadi rüzgar, diye yalvardım içimden, beni götür.''

 😊''Kimse her şeyi kontrol edemez.''

  😊''Gözlerimi ondan kaçırıp kekime çevirdim. Belki fındık parçalarını ayıklarsam o kadar da kötü olmazdı.''

  😊''Yollarımızın kesişmesi kaçınılmazdı. Kendimi buna hazırlamış olduğumu sanıyordum ama tepkime bakılırsa hazırlayamamışım.''


  Lola, Grace, Marnie ve Alicia.  Olaylar bu dört kadının etrafında dönüyor. Kitabın kalınlığı ve kapağı oldukça dikkat çekiyor.  Normalde bu tür romanlarda bu kadar kalınlığa alışkın değiliz evet ama alınca pişman olmayacağınız eğlenceli, komik bir kitap.

   Hafta sonu tatili için iyi bir öneri olduğunu düşünüyorum.  Biraz kafa dağıtmak için hemen alıp okumalısınız.

  Keyifli kitap keşifleri, keyifli okumalar dilerim😊
Yorum Gönder

0 Yorumlar