Böğürtlen Kışı

   
                                          
böğürtlen kışı
Başlık ekle    
    Elinizden düşüremeyeceğiniz bir kitap daha. Okurken çok etkilendiğim, gözyaşlarımı tutamadığım, sayfaların arasında kaybolduğum ve yine bitmesini istemediğim kitaplardan biri.  Bir Sarah Jio kitabı. Seviyorum bu yazarı. Akıcı anlatımını, hikayenin içine bizleri almasını.
  Vera'nın 3 yaşındaki oğlunun kaybolmasıyla başlayan ve bir gazetede muhabirlik yapan Claire bu olayı araştırmasını konu alan bir kitap.
Günlerce etkisinden kurtulamadığım, olayı sanki ben yaşıyormuş gibi hissettiğim bir kitap.

 
     Kitaptan Keşfettiğim Alıntılar :

    😊''Kalbinizin derinliklerine işlenen acıyı, tek kelimeyle nasıl dile getirirsiniz?''
    😊''Canım Daniel'im,
Kaybolduğun gün dünyam sona erdi canım oğlum. Seni her kim alıp götürdüyse, seninle birlikte kalbimi, hayatımı da çaldı. Ben senin gülümsediğini görmek, kahkahalarını duymak, mutluluğunu paylaşmak için yaşıyorum...''    Seattle tıpkı 80 sene önceki  bir kar fırtınası ile karşı karşıyadır. Meteorologlar mayıs ayında yağan karı Böğürtlen Kışı olarak adlandırmışlar.

   Şu cümleleri okuyunca ne kadar merak ettiğinizi hissettim. Sadece bir kayboluş değil anlatılan, duygu yüklü bir aşkla karşılaşacaksınız sayfalarda ilerlerken.

  Kitapta iki zaman anlatımı var, geçmiş ve şimdi. 

  Kitap film tadında. Benim düşüncem filminin de çekilmesi. 360 sayfalık kitap bir günde biter mi? Bu kadar etkileyici olursa hiç yerinizden kalkmadan bir solukta okursunuz ve biter.

   Bu kitabı okuyunca yazarın diğer kitaplarını okumak için daha çok sabırsızlanacaksınız. Kalemi son derece sürükleyici. Kitabı okuyunca birkaç gün kendinize gelemeyeceksiniz. 

    Hemen almalısınız bu efsane kitabı ve okumaya başlamalısınız. Kitabı aldığınız zaman bir de sürpriz var içinde sizler için. Püsküllü kitap ayracı.
Kitabın sonunda da ayrı bir sürpriz var. Onu söylemeyim artık. Kitabı almak için sürprizlere gerek yok. Okumayanlar varsa ''şimdiye kadar nasıl okumadım?'' diyeceğiniz bir kitap.

 ''Herkes kendi hayat yolunda acılar çekip iyileşir.''

  Keyifli kitap keşifleri, keyifli okumalar dilerim😊

Yorum Gönder

0 Yorumlar